درباره ما

شرکت آمایش طرح و توسعه پارس در تاریخ ۱۳۸۷/۰۳/۰۱ به شماره ثبت ۳۲۵۲۸۸ تأسیس گردید و فعالیت خود را به طور رسمی به عنوان طراح ، مجری و ناظر بر پروژه های ساختمانی و تأمین و تجهیز انواع مصالح ساختمانی آغاز نمود.
هدف اصلی شرکت، بالا بردن کیفیت فضای زیستی اقشار جامعه به کمک ارتقاء سطح کیفی طراحی و ساخت و ساز بناها می باشد. شرکت آمایش طرح و توسعه پارس با بهره گیری از توان بالای هنری، علمی و فنی تیم طراحی- مهندسی و برخورداری از تمامی امکانات اجرایی و عمرانی، توانسته فضاهایی متنوع و کارآمد در پروژه های تجاری، فرهنگی، مسکونی، اداری، اقامتی، درمانی، صنعتی و همچنین معماری داخلی ارائه دهد، که این پروژه های متعدد گویای شیوه تفکر و عملکرد مجموعه آمایش می باشد.
مجموعه آمایش از همان ابتدا با تعریف مشخصی از هدف و مسئولیت خود در زمینه کنشگری اجتماعی وارد عرصه اجرا شد. تعاریفی که هنوز سرمشق اصلی و موجب افتخار گروه است.

دپارتمان مطالعات و تحقیقات

اهداف مشخص این دپارتمان کمک به شناسایی نتایج مطلوب هر پروژه از طریق تشخیص و تعیین حوزه‌های مورد نیاز تحقیقاتی، ایجاد واحد اطلاع‌رسانی و بانک اطلاعاتی جامع، و انجام تحقیقات موردی و مطالعاتی در حوزه معماری و شهرسازی می‌باشد. مطالعات فنی و اقتصادی طرح های شهرسازی؛ بررسی و تحلیل محیط کسب و کار و فضای طراحی شده؛ تعریف و انجام پروژه های تحقیقاتی خاص مانند طرح های گردشگری، سرمایه گذاری، و توجیه اقتصادی؛ تدوین اسناد راهبردی سرمایه گذاری در پروژه های شهرسازی و گردشگری؛ انجام طرح های نیاز سنجی، امکان سنجی و نظر سنجی؛ مطالعات اقتصادی برنامه های میان مدت و بلند مدت از اهم اقدامات این دپارتمان می باشند.

دپارتمان طراحی و مهندسی

این دپارتمان شامل واحدهای معماری و شهرسازی، طراحی سازه، و تأسیسات مکانیکی و برقی، با بهره مندی از کادر فنی خلاق و با تجربه در زمینه طراحی، سعی در جلب رضایت مشتریان در انتخاب بهترین گزینه های فنی و ایجاد مصالحه ای درست میان منافع کارفرما و منافع عمومی دارد. کلیه مدارک پروژه اعم از نقشه ها و مشخصات فنی در بخش های معماری، تأسیسات و سازه با توجه به مقررات ملی ساختمان و ضوابط و استانداردهای فنی، با هدف جلوگیری از  اتلاف منابع تولید و هماهنگ می شود.

دپارتمان نظارت و اجرا

بخش های اصلی این دپارتمان شامل واحد مدیریت و سرپرستی پروژه ها، واحد کنترل کیفیت و هماهنگی مهندسی، و واحد مدیریت پیمان، با در نظرگرفتن استاندارهای ساختمانی و تاسیساتی و بهره گیری از علم به روز مهندسی، عهده دار مدیریت پروژه ها در راستای دست یابی به کیفیت برتر در عرصه ساخت و ساز، و بهینه سازی هزینه و زمان اجرا هستند.  برنامه ریزی کمی و کیفی پروژه ها و کنترل آن در مقاطع تعریف شده؛ صدور دستورالعمل های مورد نیاز کنترل کیفی و HSE و پایش آنها؛ تهیه برنامه زمان بندی مهندسی، مالی و اجرایی؛ مدیریت ارزیابی در کلیه ارکان اجرایی پروژه؛ انجام مراحل عقد قراردادی، رسیدگی و نظامات مربوط به تحویل؛ و صدور شناسنامه کنترل کیفی پروژه ها از اهم اقدامات این دپارتمان می باشند.